КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 25 січня, виповнюється 44 роки українському патріоту Станіславу Клиху.

Клих — один з 64 українських заручників Кремля, засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі.

Український патріот пережив катування у Чеченській Республіці, потім його перевели до психіатричного диспансера і примушували вживати невідомі препарати.

Все це сильно відбилося на його психічному стані. Коли мати Клиха відвідала його, вона повідомила, що її син поводиться як дитина і у нього зламані пальці.

За словами директора українського відділення правозахисної організації Amnesty International Оксани Покальчук, недопустимі, жорстокі умови утримання Станіслава Клиха нагадують практику каральної психіатрії, яка застосовувалася у Радянському Союзі.

Нагадаємо, Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чірнія (незаконно звинувачений у нібито організації терактів в Криму).

Нагадаємо, Верховний суд Чечні 26 травня 2016 року засудив Клиха до 20 років ув'язнення. За версією російського слідства, Клих був членом організаціі УНА-УНСО та наприкінці 1994 — початку 1995 рр. воював проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Він заперечує усі звинувачення, і заявляє, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Клиха до Росії заманила його дівчина, під приводом того, що вона вагітна.

Раніше повідомлялося, що заступник глави Міністерства юстиції України Сергій Пєтухов заявив, що політичні в'язні Микола Карпюк та Станіслав Клих направили до українського відомства звернення про їхнє переведення для відбування тюремного ув'язнення на батьківщині. Відповідні документи вже готуються дипломатами для передачі до Міністерства юстиції Росії.

Колектив QHA вітає Станіслава Клиха з днем ​​народження і бажає патріоту країни якнайшвидшого звільнення і повернення на Батьківщину!

QHA