ТЕЛЬ-АВІВ (QHA) -

Ізраїльський депутат, араб-друз Акрам Хассон запропонував парламенту країни — Кнесету визнати Голодомор геноцидом українського народу, повідомляє Jerusalem Post.

За повідомленням видання, Хасон (партія куланів, що входить в урядову коаліцію) запропонував прем'єр-міністру і міністру освіти проводити публічні заходи та освітні акції у зв'язку з пам'ятним днем ​​для українського народу.

Депутат заявив, що підготувати законопроект його спонукала нещодавня поїздка в Україну.

Я був здивований, тому що не знав, яким жахливим був голод. Голодомор убив багатьох євреїв та представників інших національностей України. Ми повинні визнати його геноцидом, заявив депутат.

Тим часом видання Мааріф наводить ще одне пояснення депутата, згідно з яким Голодомор був інспірований владою СРСР. Автор законопроекту також зазначає, що Голодомор визнаний низкою країн, серед яких США, Італія та Австралія.

Зазначимо, що Акрам Хассон ще 2012 року виступав з пропозицією визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Нагадаємо, раніше українські історики повідомили, що кількість загиблих в результаті Голодомору значно вища, ніж вказано в офіційних джерелах.

Вчені, грунтуючись на показниках поточного обліку населення станом на 1 січня 1932 року, наполягають на цифрі втрат мінімум у 7 мільйонів людей.

Довідка. Під час Голодомору 1932-1933 років в результаті радянського геноциду загинуло, за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів жителів України.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко запропонував прийняти закон про притягнення до відповідальності за невизнання Голодомору і Голокосту. Він заявив, що російська агресія проти України — це продовження політики Кремля, яка впроваджувалася під час Голодомору.

Джерело: Jerusalem Post, Maarif

QHA