КИЇВ (QHA) -

Повернути окуповані Крим і Донбас можна тільки у тому випадку, якщо Україна стане прикладом успіху. Про це заявив музикант і фронтмен групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Вакарчук пояснив, що хорошим прикладом деокупації територій є Німеччина.

— Ви пам'ятаєте з історії, що сталося з Німеччиною після Другої світової війни. Німеччина була розділена, схід Німеччини був окупований радянською армією, на цій території з'явився сателіт Радянського Союзу — Німецька Демократична Республіка, а західна Німеччина, яка на той час була окупована США, Англією і Францією розпочала своє життя як ринкова ліберальна демократія.

Музикант взяв за приклад главу ФРН, канцлера Конрада Аденауера, який для того, щоб повернути окуповані території, закликав громадян зробити країну кращою у регіоні.

— Минуло 50 років, і у 1989 році Берлінська стіна впала. Я вважаю, що це єдина стратегія, яка повністю вірна. Можуть бути варіанти, які доповнюють цю стратегію, але без цього ми ніколи не повернемо ні Крим, ні Донбас, тому сьогодні наше завдання зробити так, щоб і територія, яку ми контролюємо, почала різко багатіти, росла сила української армії, щоб Україна стала служити прикладом успіху. Це дозволить повернути наші території набагато швидше, легше і найголовніше — це реалістичний сценарій, в який я вірю.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що позиція українських громадян щодо повернення окупованого Криму має бути більш активною.

QHA