КИЇВ (QHA) -

Туреччина не виключає варіант обміну політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка так само, як це було із заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим і Ахтемом Чийгозом. Про це повідомив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зазначив, що президент РФ Володимир Путін нічого просто так не віддає.

— Ми знаємо, що Чийгоза і Умерова обміняли на двох професійних убивць, співробітників ГРУ, які займалися вбивством чеченських дисидентів. Але я все одно сказав: «Може бути, у вас в заначці є ці бандити, може, обміняємо все ж таки на наших патріотів. Сказав: «Подумаємо». Тобто, такий обмін не виключається. У будь-якому випадку, я думаю, що можна вимагати цього, тому що життя цих людей представляє для нас велику цінність, — зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила, що Україна готова передати 23 громадян Російській Федерації, які відбувають покарання за тяжкі злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України в обмін на українських заручників. За її словами, необхідно тиснути на Путіна для звільнення заручників до Чемпіонату світу з футболу.

Джерело: ATR

QHA