КИЇВ (QHA) -

Антикорупційний суд може розпочати роботу максимум за рік, а то й за 9 місяців. На результати його роботи слід очікувати за декілька місяців після запуску. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту QHA заявив один з авторів законопроекту, глава Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе.

— Антикорупційний суд — безпрецедентна ініціатива, яка не має аналога у світі. Модель, яка створюється в Україні, стане хорошим прикладом для Грузії, Молдови та інших країн. Сподіваюся, Венеційська комісія використовує цей приклад для інших країн. Антикорупційний суд буде націлений на великі корупційні справи, що перевищують 800 тис гривень, — заявив Вашадзе.

За його словами, унікальність української системи полягає у тому, що у відборі суддів братимуть участь міжнародні організації, що дуже важливо для створення незалежного механізму відбору.

— В Антикорупційного суду буде організаційна і фінансова незалежність. Фактично, він буде незалежним усередині існуючої української судової системи. Також суддям надаватимуть персональні гарантії, імунітет. Ми створюємо систему, яка стане завершальним і найважливішим компонентом у боротьбі з корупцією, — додав Вашадзе.

На його думку, Антикорупційний суд вже за декілька років покаже, що суд стоїть вище, ніж слідчі органи.

Раніше QHA повідомляло, глава фракції БПП Артур Герасимов підтвердив, що в Україні буде створено Антикорупційний суд.

QHA