АНКАРА (QHA) -

 

У Стамбулі виявили тіло зниклого на початку жовтня саудівського журналіста Джемаля Кашикчи, повідомив лідер турецької партії Vatan Догу Перінчек.

За його даними, частини тіла знайшли у колодязі на території резиденції генерального консула Саудівської Аравії.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час звернення до парламенту сьогодні, 23 жовтня, заявив, що вбивство журналіста спланували заздалегідь.

 

За словами Ердогана, через резонансний злочин виникла необхідність переглянути Віденську конвенцію про консульські зносини.

Ердоган закликав Саудівську Аравію видати Туреччині групу з 15 осіб, яку підозрюють у вбивстві журналіста.

 

Як пише Reuters, посилаючись на близькі до саудівської розвідки джерела, наказ вбити Джемаля Кашикчи віддав радник наслідного принца Саудівської Аравії Сауд аль-Кахтані.

За даними агентства, в обов'язки аль-Кахтані входило захищати королівську сім'ю від нападів у соціальних мережах. Сауд аль-Кахтані нібито керував армією тролів, яка бореться з критиками режиму в Саудівській Аравії, такими як Кашикчи.

Аль-Кахтані був серед п'яти саудівських чиновників, звільнених королівським двором Саудівської Аравії після міжнародного резонансу у зв'язку з вбивством.

Аль-Кахтані нібито віртуально брав участь у допиті Кашикчи у саудівському консульстві й віддав наказ убити його.

Повідомляється, що аль-Кахтані почав ображати журналіста, коли той перебував у консульстві, на що Кашикчи також відповів образами. Після цього радник наслідного принца наказав своїй команді розібратися з Кашикчи.

Як заявив в ефірі QHA — radio "Hayat" заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, у зв'язку з цією справою Саудівська Аравія змушена буде пожертвувати кимось із правлячого клану.

— Зараз у Саудівській Аравії існує сильна внутрішня опозиція. Якщо пожертвувати наслідним принцом, це дестабілізує королівство і відкриє шлях до змов, — зазначив Данилов.

 

Нагадаємо, саудівський журналіст Джемаль Кашикчи, який видавався у The Washington Post, 2 жовтня прибув до консульства Саудівської Аравії, щоб оформити документи для укладення шлюбу і зник. Саудівські дипломати стверджували, що він залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

Журналіст неодноразово виступав з критикою політики Аль-Сауда, однак стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

 

Джерело: AA, Reuters

QHA