КИЇВ (QHA) -

 

У російського адвоката Миколи Полозова, який проводить незалежне розслідування факту смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, є докази, які підтверджують факт насильницької смерті жінки під час затримання у листопаді 2017 року. Про це Микола Полозов повідомив у коментарі QHA.

За словами адвоката, літня кримська татарка померла після удару прикладом автомата.

— Є факти, що у відношенні до Веджіє Кашка силовики застосували грубу фізичну силу, вдаривши прикладом автомата, і чза 20 хвилин вона померла. Більш докладно не можу поки повідомити, тому що це може спричинити за собою протидію російської влади. Моє розслідування ще не завершено, але цей факт підтверджують наявні у мене докази.

Разом з тим, за словами Полозова, з юридичної точки зору, поки що неможна стверджувати, що Веджіє Кашка померла саме від удару прикладом автомата.

— Причинно-наслідковий зв'язок мають встановити російські експерти у рамках російського слідства. Подібний зв'язок не встановили. Однак я, зі свого боку, збираю докази для проведення альтернативної судово-медичної експертизи, яка має встановити цей зв'язок.

 

Раніше Микола Полозов повідомив, що окупаційна влада Криму відмовляє йому в доступі до відеоматеріалів у справі Веджіє Кашка. Йдеться про оперативну зйомку ФСБ, де зафіксовано затримання кримськотатарських активістів Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджі, а також про відео розтину загиблої кримськотатарської активістки.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Веджіє Кашка, разом з кримськотатарськими активістами Бекіром Дегерменджі, Асаном Чапухом і Кязімом Аметовим перебувала в одному з кафе Сімферополя.

Активісти прибули до закладу, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Однак у кафе з'явилися озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито мали заарештувати кримських татар за "здирництво".

Під час обшуків і затримання, 83-річна Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте у лікарні вона померла. Російські окупаційні власті пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнали, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з їхнього боку.

QHA