КИЇВ (QHA) -

Великобританія, Німеччина і Польща підтримали декларацію держсекретаря США Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

В уряді Великобританії відзначили, що країна «повторює заяву Сполучених Штатів щодо протидії незаконній анексії Криму Росією».

— Ми засуджуємо триваюче порушення Росією міжнародного права; Крим — територія України, — йдеться у заяві.

У представництві Терези Мей підкреслили, що дуже стурбовані ситуацією з порушенням прав людини на анексованому півострові й закликали РФ звільнити всіх українських політв'язнів.

Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Хайко Маас заявив, що анексія порушує міжнародне право.

— Ми будемо знову й знову це чітко підкреслювати і не будемо вести справи як завжди (з Росією), скільки б часу це (анексія) не продовжувалося, — написав він на своїй сторінці у Twitter.

У свою чергу, в МЗС Польщі нагадали про Будапештський меморандум 1994 року. Польща заявила, що зберігатиме позицію невизнання анексії до відновлення територіальної цілісності України.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко закликав друзів і партнерів України підтримати декларацію Майка Помпео щодо Криму.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що Сполучені Штати Америки продовжать підтримувати політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію».

Як писало QHA, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зустрівся з помічником державного секретаря США з питань Європи та Євразії Уессом Мітчеллом. Сторони обговорили декларацію Майка Помпео. Мустафа Джемілєв розповів про порушення прав людини на анексованому півострові й закликав міжнародне співтовариство «робити більше».

Джерело: Крым.Реалии

QHA