ЛОНДОН (QHA) -

Великобританія закликала Росію визнати відповідальність за катастрофу Боїнга рейсу МН17. Про це повідомляється у заяві глави Міністерства закордонних справ (МЗС) Великобританії Джеремі Ханта, опублікованому на сайті уряду.

У заяві Хант нагадав, що літак збили комплексом «Бук», який належав 53-й бригаді протиповітряної оборони Збройних сил РФ.

— Завдяки копіткій роботі Об'єднаної слідчої групи за останні 4 роки, ми тепер знаємо, що MH17 був збитий російською ракеткою типу «Бук», яка належить 53-й протиповітряній військовій бригаді російської армії, яка була запущена із займаної російськими сепаратистами території на сході України. Це ще один приклад ігнорування Російською Федерацією людського життя, заснований на правилах міжнародної системи, і Росія має відповісти за свої дії, — йдеться у заяві.

При цьому, Великобританія підтримує Австралію і Нідерланди, які також раніше закликали РФ визнати відповідальність за катастрофу.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у день річниці трагедії рейсу МН17, сьогодні, 17 липня, заявив, що саме Росія має нести відповідальність за те, що сталося. Він зазначив, що Україна буде й надалі надавати усю необхідну допомогу в проведенні розслідування трагедії.

QHA повідомляло, що 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році. Вони закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу.

QHA