БЕРЛІН (QHA) -

Великобританія і Євросоюз мають об'єднатися у сфері безпеки, щоб протистояти терористам угруповання ІДІЛ («Ісламська держава») і спробам Росії підірвати демократії Заходу. Про це повідомив глава Служби безпеки Великобританії (МI5) Ендрю Паркер вчора, 14 травня в Берліні.

— Сьогодні європейське співробітництво в галузі розвідки просто невпізнанно, у порівнянні з тим, який це мало вигляд п'ять років тому ... У сьогоднішньому невизначеному світі нам потрібна ця загальна сила більше, ніж будь-коли, — зазначив він.

Паркер підкреслив, що Росія намагалася вчинити «агресивні і згубні дії» за допомогою військових і розвідувальних служб.

Він заявив, що РФ «грубо порушує міжнародні правила», доказом чого є отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Солсбері. Це, на думку Паркера, може перетворити Росію в «ізольовану парію».

— Захід має пролити світло крізь туман брехні, напівправди і плутанини, які виливаються з російської пропагандистської машини.

QHA повідомляло, що комітет постійних представників ЄС розширив список санкцій проти громадян Росії, які причетні до організації незаконних виборів президента РФ в окупованому Криму.

Джерело: Reuters

QHA