ЛОНДОН (QHA) -

Великобританія засудила відкриття окупантами мосту через Керченську протоку між Росією і анексованим Кримом. Про це повідомляється у заяві міністра у справах Європи і Америки Алана Данкана, опублікованому на сайті уряду Великобританії.

— Крим це частина України, і його анексія Росією є порушенням міжнародного права. Відкриття цього мосту являє собою ще одне порушення суверенітету України і є ще одним прикладом зухвалої поведінки Росії. Ми продовжуємо співпрацювати з партнерами, щоб чинити опір анексії, включаючи збереження пакета санкцій, йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у заяві міністра у справах Європи і Америки повідомляється, що Великобританія стурбована ситуацією з правами людини в окупованому Криму.

Ми спостерігаємо систематичне переслідування груп меншин і тих, хто висловлює свою незгоду з незаконною анексією території Росією. Ми знову закликаємо Росію звільнити всіх українських політв'язнів, яких утримують в Криму і в Росії, і надати необмежений доступ для міжнародних спостережних органів з прав людини на півострів.

QHA повідомляло, що Держдеп США прокоментував відкриття Керченського мосту. У Держдепі зазначили, що відкриття Керченського мосту означає готовність Росії порушувати міжнародне право.

Нагадаємо, в ЄС також засудили будівництво Керченського мосту. У заяві представника ЄС йдеться, що побудувавши Кримський міст, Росія ще раз порушила суверенітет і територіальну цілісність України. Представники Брюсселя наголосили, що метою будівництва мосту є подальша примусова інтеграція незаконно анексованого півострова з Росією і його ізоляція від України.

Вчора, 15 травня, в  анексованому Криму урочисто відкрили Керченський міст за участю президента РФ Володимира Путіна. Глава держави-окупанта сів за кермо вантажівки «КамАЗ» і очолив колону вантажівок.

QHA