КИЇВ (QHA) -

Під час ранкового засідання 18 травня Верховна Рада проголосувала за законопроект №5534, яким внесла зміни до Кримінального кодексу України. Таким чином депутати частково скасували зміни в законодавстві з приводу врахування термінів попереднього засудження, відомі як «закон Савченко». Згідно «закону Савченко» було введене правило: суд зараховує один день попереднього ув'язнення (у СІЗО) за два дні позбавлення волі.

За відповідний законопроект проголосували 227 народних депутатів, повідомляє видання «Гордон».

Під час обговорення законопроекту №5534 депутати відзначили, що понад 50% достроково звільнених злочинців вчинили злочини повторно.

Тепер же пом'якшення покарання (один день за два) не торкнеться засуджених за тяжкі злочини — насильницькі вбивства, державна зрада та інших. У той же час при призначенні покарань за нетяжкі злочини, з огляду на попередній висновок, суд може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Як повідомляло QHA, 18 травня Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді доповнити Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси, ввівши довічне ув'язнення за злочини проти людяності.

ФОТО: інтернет

QHA