НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Рааль аль-Хуссейн засудив реакцію світової спільноти на застосування хімічної зброї у місті Дума (Сирія). Про це повідомляється у заяві, опублікованій на сайті комісара.

Він зазначив, що застосування хімічної зброї доводить безсилля міжнародної реакції на атаки в Сирії.

— А відповідь світу? Порожні слова, слабкі засудження і Радбез, який паралізований використанням вето. Світ — і, зокрема, держави, які мають право вето у Раді безпеки, — мають прокинутися, і швидко прокинутися, — йдеться у заяві.

Комісар зазначив, що 192 держави підтримують заборону на використання хімічної зброї та підписали Конвенцію про хімічну зброю, яка набула чинносты у квітні 1997 року.

— Після десятиліть, коли ми думали, що успішно оголосили поза законом використання хімічної та біологічної зброї, світ спокійно сидить, поки її застосування в Сирії стає нормою.

Окрім цього, аль-Хуссейн додав, що нездатність відповісти на застосування хімзброї тільки заохочує її використання.

— Це колективне знизування плечима з приводу ще одного можливого використання одного з найжахливіших знарядь, коли-небудь створених людиною, неймовірно небезпечного ... Низка дуже сильних держав безпосередньо залучені до конфлікту в Сирії, і все ж вони абсолютно не змогли зупинити цю загрозливу регресію, що веде до використання хімічної зброї усіма підряд.

QHA повідомляло, що США розглядають варіант міжнародної військової відповіді на хімічні атаки у місті Дума (Сирія).

Так, удари можуть нанести по авіабазі сирійських військово-повітряних сил в Дуймаре і аеродрому Хмеймім.

Нагадаємо, щонайменше, 150 людей загинули у місті Дума в сирійській Східній Гуті у результаті отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждало ще понад 1000 осіб. Вони заявляють, що причиною отруєння є зарин, який був у бочковій бомбі, яку скинули з гелікоптера.

QHA