СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму триває кампанія зі збору підписів на підтримку самовисування чинного президента РФ Володимира Путіна кандидатом у президенти Росії на майбутніх виборах.

У тимчасово окупованому Криму, який знаходиться під повним контролем Федеральної Служби Безпеки РФ (ФСБ), так званий муфтій Криму Еміралі Аблаєв і "депутат" Російської Думи, обраний до російського парламенту шляхом незаконних виборів Руслан Бальбек, залишили свої підписи на користь Володимира Путіна в якості кандидата у президенти Росії на майбутніх виборах.

Як повідомляє російська преса, співпрацюючи з окупантами самопроголошений муфтій Еміралі Аблаєв, який не помічає репресій і гонінь на кримських татар, заявив, що в Криму "за останні три роки зроблено набагато більше, ніж за попередні 15 років".

— Не тільки для кримських татар, а й для жителів усього півострова найголовніше — це відсутність війни. Для нас щастя жити у світі, виховувати своїх дітей та онуків на нашій Батьківщині. За останні три роки зроблено набагато більше, ніж за попередні 15 років. Я не буду перераховувати, що зроблено, а що ще ні, але те, що не було зроблено за 15 років, робиться зараз — будуються мечеті, лікарні, ремонтуються дороги, — сказав він.

Інший колаборант, який також підписався на підтримку Путіна, Руслан Бальбек назвав господаря Кремля "національним лідером" і заявив, що окрім нього не бачить гідних кандидатів на пост президента Росії.

Підконтрольна Кремлю так звана Громадська рада кримських татар 13 січня ухвалила заяву про підтримку Володимира Путіна. Як відомо вибори президента РФ відбудуться 18 березня.

ЦВК РФ зареєструвала 34 кандидата у президенти. Опозиційний політик Олексій Навальний був відсторонений від участі у виборчих перегонах. У ЦВК заявили, що Навальний має судимість, яка не дозволяє йому бути кандидатом у президенти.

Володимир Путін, який вчетверте буде балотуватися на президентський пост і висунутий у якості незалежного кандидата, з великою ймовірністю знову стане главою російської держави.

Згідно з російськими законами, для позапартійного кандидата на пост президента РФ необхідно зібрати підписи не менше 300 тис. громадян, при цьому на один суб'єкт Російської Федерації має припадати не більше 7500 підписів.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що проведення виборів президента Росії 2018 року в анексованому Криму робить їх "сумнівними з точки зору їх легітимності".

— Росія перенесла дату своїх виборів на річницю нелегального референдуму, що відбувся на території Криму. Це був свідомий крок, а не просто провокація. Ми також не виключаємо що під час підготовки до виборів вірогідні військові провокації з боку Кремля, — заявив він.

Раніше повідомлялося, що в анексованому Криму розпочався збір підписів на підтримку чинного президента РФ Володимира Путіна в якості кандидата у президенти Росії на майбутніх виборах. Ініціатором збору підписів стало регіональне відділення руху "Волонтери перемоги".

QHA

QHA