БУДАПЕШТ (QHA) -

Правляча угорська партія "Фідес" на чолі з прем'єр-міністром країни Віктором Орбаном отримала приголомшливу перемогу на парламентських виборах в Угорщині, повідомляють світові ЗМІ.

Згідно з даними, політична сила глави уряду буде контролювати 66% голосів у парламенті, тобто 133 мандата — мінімальна кількість голосів для внесення змін до Конституції країни.

Усього в угорському парламенті 199 депутатів. Перемогу Віктору Орбану забезпечили переважно депутати-мажоритарники. У голосуванні за партійними списками "Фідес" підтримали 48,51% виборців, повідомляє Центрвиборчком після підрахунку бюлетенів з 98,5% дільниць.

У той же час за мажоритарною системою кандидати від "Фідес" перемагають у 91 зі 106 округів. Партія влади перемогла у всіх регіонах країни за винятком столиці. У Будапешті "Фідес" перемогла лише у 6 з 18 округів.

Віктор Орбан назвав перемогу своєї партії результатом діяльності Угорщини щодо захисту демократії та фундаментальних прав у всьому Європейському союзі.

Раніше заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков в інтерв'ю QHA заявив, що після парламентських виборів в Угорщині не варто очікувати пом'якшення позиції Будапешта щодо мовного питання у відносинах з Україною.

QHA