КИЇВ (QHA) -

Відкриття російськими окупантами Керченського мосту в Криму негативно позначається на торгівельному судноплавстві. Про це заявив постійний представник президента України в АРК Борис Бабін.

— Наявність цього мосту, по-перше, дуже негативно позначається на торгівельному судноплавстві. Росіяни чомусь думають, що хтось хоче знищити цей міст, але будь-яка розумна людина, яка знає технічні характеристики об'єктів і не дивиться телебачення, прекрасно знає, що будь-яка аварія, будь-який інцидент з будь-яким торговим судном, яке йде Керченською протокою — а там щодня проходять десятки суден — може призвести до незворотніх наслідків для цього мосту, — зазначив він.

Бабін підкреслив, що РФ почала перевіряти судна, які йдуть з українських портів, щоб забезпечити захист мосту.

— Ви знаєте, що зараз вони перевіряють судна, які йдуть з українських портів. З порушенням усіх норм морського права. Причому, в останні дні перевірки роблять на відстані 8–10 кілометрів від узбережжя материкової України, — сказав він.

Він додав, що окупанти намагаються знищити судноплавство на Маріуполь і Бердянськ, таким чином впливаючи на бюджет України.

— Такими перевірками вони вбивають двох зайців. З одного боку, проводять «антитерористичну роботу», а з іншого, намагаються знищити торгове судноплавство на Маріуполь і Бердянськ, надати відповідні фрахти власним портам Азова і чинити економічний тиск на материкову Україну, фактично знищуючи наш експорт і впливаючи на наш бюджет, — зазначив він.

QHA повідомляло, що окупанти почали продавати тури на Керченський міст в анексованому Росією Криму. Перший тур запланували вже на 2 червня з Севастополя. Вартість його становить близько 4,5 тисяч рублів з людини (близько 1800 гривень).

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін відкрив Керченський міст.

Пізніше міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що Канада засуджує відкриття мосту через Керченську протоку між окупованим Кримом і Росією. Фріланд зазначила, що Керченський міст порушує територіальну цілісність України.

Окрім цього, відкриття Керченського мосту засудили НАТО, ЄС, Великобританія, Латвія і Польща.

Джерело: Обозреватель

QHA