ЄРУСАЛИМ (QHA) -

Сьогодні в Єрусалимі відбулася церемонія відкриття посольства США в Ізраїлі, яке переїхало в це місто з Тель-Авіва, повідомляють світові ЗМІ.

У церемонії взяли участь радник Трампа Джаред Кушнер, донька і радник президента Іванка Трамп, міністр фінансів США Стівен Мнучін, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху, президент країни Реувен Рівлін та інші офіційні особи.

Президент США Дональд Трамп виступив перед учасниками заходу за допомогою відеозв'язку.

Церемонію відкриття, яка транслювалася у Facebook на сторінці Нетаньяху, переглянули 260 тисяч користувачів соціальної мережі.

Тим часом підготовка до відкриття посольства США в Єрусалимі супроводжувалася масовими протестами палестинців на кордоні сектора Газа. За інформацією Міністерства охорони здоров'я Гази, у результаті зіткнень протестувальників з ізраїльськими військовими загинули десятки людей.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International повідомляє про 37 загиблих під час протестів.

Видання The New York Times повідомляє, що під час зіткнень постраждало щонайменше 1000 осіб.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп назвав Ізраїль найкращим другом США і заявив, що чекає з нетерпінням переїзду американського посольства в Єрусалим.

6 грудня 2017 року Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і анонсував перенесення туди американського посольства. Незабаром президент Гватемали Джиммі Моралес оголосив, що і посольство цієї центральноамериканської країни в Ізраїлі також буде перенесено з Тель-Авіва до Єрусалиму.

На міжнародному рівні Єрусалим не визнається ізраїльською столицею, оскільки статус міста має бути визначений під час мирних перемовин між Ізраїлем і палестинцями, які хочуть проголосити східну частину Єрусалима, зайняту ізраїльтянами у 1967 році, столицею майбутньої незалежної палестинської держави.

QHA