КИЇВ (QHA) -

Вища кваліфікаційна комісія суддів не може впоратися з кількістю роботи, яка на неї покладена. Про це 18 лютого на прес-конференції у Києві заявив член комісії Михайло Макарчук.

За його словами, відомство займається не тільки справами суддів Євромайдану, а й багатьма іншими, через що у посадовців не вистачає ресурсів на вирішення всіх питань.

— Відповідно до закону, справами суддів Майдану займаються два відомства спеціальна комісія та Вища кваліфікаційна комісія. Ми працює, але не справляємося з кількістю справ. У нас більше 2 тисяч вакансій, але немає жодного кандидата, адже в Україні сьогодні немає резерву суддів, наголосив посадовець.

При цьому Макарчук зазначив, що 2017 року комісія завершила близько півтисячі дисциплінарних проваджень, пов'язаних із суддями з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також з анексованого Криму.

Раніше QHA повідомляло, що в Україні звільнили менше 15% суддів Майдану. При цьому активісти та адвокати Героїв Небесної Сотні звинувачують у бездіяльності відомства, які займаються справами суддів, що незаконно судили активістів Євромайдану.

QHA