СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров написав незаконно затриманому і заарештованому у Росії українському журналісту Роману Сущенку лист, у якому наголосив на сфабрикованості кримінальних справ російським режимом і любові двох патріотів до України.

— Уже рік як Ви перебуваєте у в'язниці за надуманим звинуваченням. Нас об'єднують не тільки сфабриковані справи, але і, що набагато важливіше, любов до Батьківщини і наша правота... Ми обов'язково скоро зустрінемося у вільній Україні,  написав Ільмі Умеров у відповідь на присланий Романом Сущенком лист.

В кінці листа Ільмі-аг'а поставив підпис і написав: Бахчисарай. Крим. Україна.

Нагадаємо, 28 вересня український політв'язень в РФ журналіст Роман Сущенко написав листа Ільмі Умерову, якому нещодавно окупанти оголосили вирок у вигляді двох років колонії-поселення. З кремлівського СІЗО «Лефортово» журналіст написав слова підтримки незаконно засудженому заступнику глави Меджлісу в окупованому Криму.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму стосовно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

QHA