МОСКВА (QHA) -

 

Російському незалежному виданню "Новая газета" підкинули вінок і кошик з головою барана, пригрозивши таким чином журналісту Денису Короткову — автору публікацій про російських найманців у Сирії.

«Новая газета» стверджує, що в Інтернеті проти Короткова ведеться інформаційна кампанія; його звинувачують в оприлюдненні особистих даних російських військовослужбовців, зокрема, льотчиків у Сирії, стверджуючи, що це поставило під загрозу їхні сім'ї.

У заяві "Новой газеты" зазначається, що видання ніколи не публікувало дані льотчиків, які воюють у Сирії, чим піддала їхні сім'ї небезпеці.

— У нас взагалі не було публікацій на цю тему — ні в газеті, ні на сайті. Але ця брехня, багаторазово посилена тролями та коментарями деяких «лідерів громадської думки», яких або купили, або використовують втемну, це реально становить небезпеку для журналістів.

Редакція вже звернулася до поліції у зв'язку із погрозою, яка надійшла, і заявляє, що знає звідки йдуть ці погрози.

— У нас є тільки дві зброї: публічність — і тому ми продовжуємо свою роботу; і — закон. МВС та інші правоохоронні органи зобов'язані зробити все, щоб закон нас захистив. Ми вимагаємо розслідувати факти погроз і покарати винних.

Як повідомляє "Медуза", матеріали про російських найманців Коротков публікував у петербурзькому виданні «Фонтанка». Під час роботи там в інтернеті також поширювалися погрози на його адресу. Влітку 2018 року Коротков пішов з «Фонтанки» і пізніше влаштувався у «Новую газету».

 

Нагадаємо, у вересні цього року Служба безпеки України оприлюднила імена російських найманців ПВК «Вагнер», які загинули або дістали поранення у Сирії, у тому числі й іноземних громадян.

 

Джерело: Новая Газета, Meduza

QHA