КИЇВ (QHA) -

Печерський районний суд Києва заарештував нерухомість, яка належить колишньому заступнику начальника Управління державної охорони (УДО) України — директору департаменту охорони в АР Крим УДО України, а нині так званому «заступнику глави адміністрації Ялти» Станіславу Шапортову.

Йдеться про квартиру площею 121,3 кв м, розташовану по вулиці Щорса, 20, у Ялті. Вказану нерухомість Шапортов отримав в лютому 2012 року від Управління державної охорони України.

Про арешт клопотав слідчий військової прокуратури Центрального регіону України, який заявив, що 21 липня 2015 року Станіславу Шапортову повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України («Державна зрада»).

Будучи заступником начальника Управління державної охорони України — директором Департаменту охорони в АР Крим УДО України в званні генерал-майор, Шапортов на початку березня 2014 року здійснив перехід на сторону ворога — Російської Федерації. До вересня 2016 року він служив у Збройних силах Російської Федерації на посаді заступника командира військової частини 38969. Потім він був призначений «заступником глави адміністрації Ялти».

Виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов 4 квітня 2014 року звільнив Станіслава Шапортова з посади в органах державної охорони України.

QHA