КИЇВ (QHA) -

 

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Кабінету Міністрів України розібратися із забрудненням навколишнього середовища через хімвикиди на заводі «Кримський титан».

Про це йдеться у рішенні РНБО від 12 жовтня, опублікованому на сайті Президента України.

Уряд має визначити, як викиди впливають на навколишнє середовище, розібратися, чи порушені екологічні права громадян у Криму та "визначити можливу причетність до цього заводу "Кримський титан".

Кабміну також доручили запобігти впливу хімвикидів на здоров'я громадян.

Голова держави Петро Порошенко своїм указом ввів у дію це рішення РНБО.

 

Нагадаємо, перші повідомлення про погіршення екологічної ситуації на півночі Криму з'явилися наприкінці серпня. За ніч металеві предмети вкрилися іржею, а люди стали масово страждати від алергії.

Жителі Армянська поскаржилися на хімічні викиди на «Кримському титані» 11 жовтня. Містяни збиралися вийти через забруднення повітря на "акцію у пов'язках", проте місцева "влада" її заборонила. Забруднення повітря відчули і жителі сусіднього Перекопська.

Як заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, хімічні викиди в Армянську відбуваються регулярно, тому що наслідки техногенної аварії на "Кримському титані" так і не ліквідували.

QHA