ЄРЕВАН (QHA) -

Вірменія може не отримати від російських банків кредит на 100 мільйонів доларів і поставок стрілецької зброї, «Іскандерів-Е», винищувачів Су-30СМ.

Видача кредиту і техніки залишається під питанням, оскільки Кремль не задоволений тим, що до суду притягують генерального секретаря Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) Юрія Хачатурова, екс-керівника єреванського гарнізону.

У Кремлі заявили, що це є ударом по іміджу військового блоку.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ініціював розслідування у справі про розгін акцій опозиціонерів у 2008 році. Ця справа стосується Юрія Хачатурова і колишнього президента країни Роберта Кочаряна. Їм висунули обвинувачення за статтею про повалення конституційного ладу. У результаті цього, Кочаряна заарештували на два місяці, а Хачатурова відпустили під заставу.

Кочарян двічі був президентом Вірменії з 1998 — 2008 рр. На початку березня 2008 року він наказав запровадити надзвичайний стан в країні й розігнати прихильників першого президента Вірменії Левона Тер-Петросяна. У результаті розгонів активістів загинуло 10 осіб.

QHA повідомляло, що у Вірменії заявили про плани щодо викорінення корупції по всій країні й призначили нових керівників поліції і Служби національної безпеки. Нікол Пашинян заявив, що звернувся з таким проханням до президента країни, у результаті чого поліцію очолив Валерій Осіпян, а Службу національної безпеки — Артур Ванецян.

Джерело: Коммерсант

QHA