БАКУ -

Вірмено-азербайджанський конфлікт має бути врегульований відповідно до норм міжнародного права, з урахуванням суверенітету і територіальної цілісності Азербайджану. Про це сьогодні, 19 липня, заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в рамках четвертої зустрічі глав зовнішньополітичних відомств Азербайджану, Туреччини і Туркменістану в Баку.

Закликавши Вірменію звільнити окуповані землі Азербайджану, глава МЗС Туреччини висловив співчуття у зв'язку із загибеллю 4 липня двох мирних жителів цієї країни у результаті провокації ЗС Вірменії.

— Вірменія повинна діяти відповідно до норм міжнародного права і припинити провокації. Окупації земель Азербайджану має бути покладений край, — підкреслив Чавушоглу.

Глава МЗС Туреччини також привернув увагу до реалізації важливих проектів, які сприятимуть економічному розвитку регіону.

Як приклад Чавушоглу згадав проект залізниці Баку — Тбілісі — Карс, який дозволить збільшити обсяги товарообігу та більшою мірою задіяти потенціал відносин держав.

— Проект завершений. Сьогодні пущені тестові состави. Сподіваюся, що вже у вересні по новій залізниці буде налагоджене сполучення, — сказав турецький міністр.

Як повідомляло QHA, 15 липня у столиці Азербайджану пройшов захід, присвячений річниці спроби державного перевороту в Туреччині. Учасники заходу під назвою «Дастан 15 липня» вшанували хвилиною мовчання пам'ять синів і дочок Туреччини та Азербайджану, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність своїх країн, після чого відбувся показ фільму, присвяченого подіям 15 липня — Дня демократії та національної єдності в Туреччині.

Фото і джерело: АА

QHA