СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Самопроголошений глава анексованого Криму Сергій Аксьонов вважає вирок, винесений сьогодні Чийгозу, «справедливим і обґрунтованим». Про це він написав у Facebook.

— Сьогодні Верховний Суд Республіки Крим засудив організатора заворушень 26 лютого 2014 року Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Це справедливе й обгрунтоване рішення, засноване на потужній доказовій базі, зібраній слідством... Сьогоднішній вирок ще раз демонструє, що Росія є правовою державою, в якій всі громадяни рівні перед законом. Злочинці мають і будуть сидіти у тюрмі, написав він.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA