ВІДЕНЬ (QHA) -

Оголошений в Криму окупантами вирок українському активісту Ігорю Мовенку показав, як далеко просунувся російський авторитарний режим у зміцненні поліцейської держави, в якому нікому не гарантуються основні свободи і право на власну думку, яка відрізняється від думки Москви. Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євген Філіпенко на 1185-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 10 травня, якого цитує прес-служба українського МЗС.

— Минулої п'ятниці український активіст Ігор Мовенко був засуджений так званим Гагарінським районним судом міста Севастополя до двох років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями в екстремізмі ... Цей випадок підкреслює, як далеко просунувся російський авторитарний режим у зміцненні поліцейської держави, в якому нікому не гарантуються основні свободи і право на власну думку, яка відрізняється від думки Москви, — йдеться у повідомленні.

Українська делегація також звернула увагу на блокування месенджера Telegram, що є порушенням демократичних інституцій.

— Ми наполегливо закликаємо Росію негайно покласти край серйозним порушенням прав людини і обов'язкових норм міжнародного гуманітарного права, які мають місце в окупованому Криму. Ми знову закликаємо Російську Федерацію повернути назад незаконну окупацію Криму і Севастополя і припинити агресію, у тому числі шляхом виведення своїх збройних формувань з тимчасово окупованих територій України та повного виконання своїх зобов'язань по Мінським угодам, — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України засудило вирок "суду" Ігорю Мовенку в окупованому Криму.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Гагарінський районний суд Севастополя засудив українця до двох років колонії загального режиму.

Мовенка звинуватили у злочині за ст. 280 ч. 2 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за коментар у соціальній мережі «ВКонтакте», в групі «Крим — Україна». За версією слідства, коментар Мовенка носить ворожий характер щодо Росії та учасників так званої «російської весни».

9 вересня 2016 року в мережі оприлюднили відео побиття севастопольця Ігоря Мовенка. Воно було знято на місці події дружиною потерпілого. За її словами, Мовенка побили через символіку українського батальйону «Азов» на його велосипеді.

Тоді медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

QHA