КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що лідер партії «Рух нових сил», екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який ховається в Росії, півмільйона доларів на свою діяльність в Україні. Свої думки висловили в коментарях кореспонденту QHA парламентарі.

Так, народний депутат від фракції БПП Олексій Гончаренко зазначив, що Міхеїл Саакашвілі має постати перед судом за звинуваченням у спробі повалення державної влади. Тим більше, що він це робить на гроші сім'ї збіглого президента Віктора Януковича.

— Аудіо, яке нам надав Юрій Луценко, звучало дуже переконливо. Але у кримінальній справі про Саакашвілі тільки суд може поставити крапку. Тому необхідно, щоб суд відбувся, і Саакашвілі зобов'язаний відповісти на всі запитання слідчих. Але ми всі бачимо, як він панічно цього боїться і спочатку він втік на дах, як Карлсон, а потім тікає з автомобіля СБУ. Тобто він ховається від слідства, а це неприпустимо, зазначив він.

Глава комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко зазначила, що у Кремля є стратегія з дестабілізації ситуації всередині країни, і він намагається створити в Україні штучну політичну кризу.

Глава фракції «Самопоміч» Олег Березюк зазначив, що в Україні дестабілізують ситуацію представники правоохоронної системи.

І погрози генерального прокурора з трибуни Верховної Ради не зовсім сумісні з правовою державою. А я хочу жити і працювати у правовому суспільстві. Адже прокурор має стояти на боці людини, яка чесно працює. Кому я повинен сьогодні скаржитися при нехтуванні моїми правами? Якщо генпрокурор погрожував мені зустрітися у суді,  заявив Березюк.

На його думку, незрозуміло, чиї голоси звучать на записах, які надав Юрій Луценко, тому їх необхідно передати до суду для проведення експертизи.

Прокуратура не заарештувала і не засудила жодного олігарха і тих, хто скоїв економічні і військові злочини. Більше того, генеральна прокуратура використовує ці справи для власного збагачення, співпрацюючи зі злочинцями. І в цих політичних іграх ми можемо втратити Україну, сказав лідер фракції партії «Самопоміч».

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко припустив, що Курченко міг піти на змову з Генеральною прокуратурою для дискредитації Саакашвілі, а в обмін на це отримати бізнес преференції.

Ми ж бачимо, що бізнес Курченка продовжує працювати в Україні. Як так може бути? А все тому, що діють таємні домовленості. Нехай будуть записи з Саакашвілі, проте його активи не будуть заарештовані. За такою малою брехнею завжди ховається велика, зазначив Луценко.

На його думку, всі вчорашні події, що відбувалися на вулиці Костьольній, були інсценовані Аваковим, щоб Саакашвілі звільнили.

Там було мало радикальних сил для блокування машини з Саакашвілі. У той час як поліції було в рази більше, і вони могли всіх радикалів нейтралізувати, вивізши Саакашвілі в будь-якому напрямку. Але вони цього не зробили через вказівки зверху, відпустивши його для подальшого розвитку політичної кризи, сказав нардеп.

Оксана Сироїд помітила, що депутатам не надали можливості під час виступу Юрія Луценка поставити багато питань, виділивши їм хвилину часу. Тоді як генпрокурор говорив безперервно півтори години.

Ми маємо виконавчу владу і правоохоронну систему, яка домінує в країні, перебуваючи поза парламентським контролем. Тому вона залишається безкарною, творячи сваволю. І я не здивуюся, якщо ми побачимо нових винних, розповіла вона.

За словами Юрія Дерев'янка, Курченко, Медведчук і Порошенко є газовими партнерами радянського газопроводу «Прикарпаття-Захід Транс», через що українська держава недоотримує мільярд гривень.

 Документи про спільне перекачуванні нафтових продуктів через нафтопровід «Прикарпаття-Захід Транс» ми передали ще влітку в НАБУ. І НАБУ почало активно займатися цим питанням. І Саакашвілі, і ми говоримо про це постійно, тому ми стали дуже небезпечними для Курченка і Порошенка. І шоу, яке відбувалося у стінах Верховної Ради це все одна спецоперація для перекручування і спотворення фактів, розповів Дерев'янко.

У багатьох депутатів залишилися питання щодо справ, які досі не розслідувані Генеральною прокуратурою.

QHA