КИЇВ (QHA) -

Під час засідань Вищої ради правосуддя співбесіда з деякими кандидатами на посаду судді Верховного суду тривала 40 хвилин, в той час як інших — всього 10. При цьому розгляд кандидатур суддів, щодо яких є негативні висновки Громадської ради доброчесності, відбувався швидше за все, заявив 28 вересня на круглому столі в Інституті Горшеніна директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков, повідомляє кореспондент QHA.

Зокрема до судді Наставного, що свого часу засудив Юрія Луценка, у членів Вищої ради правосуддя було всього одне питання, і розгляд його кандидатури в цілому тривало менше 10 хвилин.

— Складається враження, що перед Вищою радою правосуддя не стояла задача здійснити об'єктивний розгляд, а було значне упередження.

Нагадаємо, 25 вересня Вища рада правосуддя завершила розгляд матеріалів 120 кандидатів до Верховного суду і вирушила в дорадчу кімнату для формування остаточного списку суддів. У фінальний список, який розглядав ВРП, потрапило 30 суддів, які отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності.

QHA