КИЇВ (QHA) -

Вища рада правосуддя звільнила 17 суддів з окупованого Криму і Донбасу. Про це повідомляє прес-служба ВРУ, передає «УНІАН».

Стверджується, що відповідне рішення було прийняте на засіданні 23 лютого.

Рада розглянула питання про звільнення суддів АР Крим, міста Севастополя та Донецької області на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України відповідно до рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Згідно із зазначеним пунктом, підставами для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного порушення, грубе або систематичне нехтування обов'язками, несумісне зі статусом судді або виявлення його невідповідності займаній посаді.

Тому Вища рада правосуддя прийняла рішення про звільнення згідно із рішенням ВККС за вчинення істотного дисциплінарного порушення даних суддів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 26 січня Генеральна прокуратура України направила до Апеляційного суду Києва 15 обвинувальних актів стосовно 15 суддів з анексованого Криму. Слідчі проводять досудове розслідування у кримінальних виробництвах за підозрою в державній зраді ряду суддів Криму і Севастополя.

В ході розслідування їх кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що в березні 2014 року обвинувачені надали допомогу і сприяли окупації Криму РФ.

ФОТО: інтернет

QHA