КИЇВ (QHA) -

З країн, які зголосилися вислати російських дипломатів, висилають не тих, хто налагоджував зв'язки між державами, а тих, хто працював розвідниками. Таку думку в коментарі QHA висловив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

— Висилають не дипломатів, а розвідників. Спеціальні служби чудово розуміють, хто займається тим, що налагоджує відносини між країнами, а хто їх псує. Я думаю, що з цієї точки зору відносини між країнами навпаки мають покращитися, тому що зменшиться кількість тих, хто їх псує, — прокоментував ситуацію Володимир Огризко кореспонденту QHA.

На думку екс-міністра закордонних справ України, висилка депутатів цілком відповідає концепції протистояння російської агресії з боку цивілізованого світу, адже Росія не вперше порушує фундаментальні основи міжнародного права.

— Я не думаю, що країни розділилися. Є європейська солідарність щодо санкцій проти Росії. А це — додатковий крок. Хтось може на нього піти, хтось — ні. Але мені здається, що про розкол в ЄС щодо висилки російських дипломатів не може йтися. Його не може бути, тому що те, що трапилося в Криму, у Великобританії, під час виборів — порушення фундаментальних основ міжнародного права. З цим ніхто із західних цивілізованих країн миритися не буде. Те, що сталося у Солсбері — бесперцедентно. Навіть Австралія приєдналася до протесту. Все вказує на те, що мова йде про дуже серйозний сигнал Росії з боку цивілізованого світу, що якщо вони будуть продовжувати — то ситуація для них буде тільки погіршуватися, — сказав Огризко.

Нагадаємо, у посольстві РФ лякають відповіддю на висилку дипломатів з України.

QHA повідомляло, що 11 країн ЄС не підтримали рішення інших держав вислати російських дипломатів у зв'язку із отруєнням екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії.

Серед країн, які відмовилися висилати російських дипломатів — Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Греція, Ірландія, Люксембург, Мальта, Португалія, Словаччина і Словенія.

5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

Сполучені Штати і низка країн Євросоюзу 26 березня оголосили про припинення роботи російських дипломатів на своїй території

QHA