СТАМБУЛ -

Міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя повернулася на приватному літаку з Німеччини до Стамбула.

Після того як влада Нідерландів 11 березня заборонили літаку міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу приземлятися в Роттердамі, незабаром з тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Сайан Кайа, яка прибула у Нідерланди з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецької діаспорою.

Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Сайан Кайі. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а коли вона відмовилася, пригрозили евакуювати транспортний засіб.

У результаті Кайа була змушена вийти з машини, і в супроводі співробітників поліції була виселена з Нідерландів до Німеччини.

Одночасно співробітники правопорядку Нідерландів використовували собак і кінні наряди для розгону тисяч етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі в знак підтримки турецького міністра.

МЗС Туреччини вже зажадав, щоб посол Нідерландів в Анкарі, який у даний момент знаходиться у відпустці за межами Туреччини, у даний час не повертався до виконання своїх обов'язків.

ФОТО і джерело: АА

QHA