КИЇВ (QHA) -

 

Візит кримської делегації до Сирії може бути пов'язаний з інтересами російського і кримського бізнесу, зацікавленого у налагодженні каналів збуту. Оскільки через санкції підприємства на окупованому півострові не можуть експортувати свою продукцію до цивілізованих країн, окупаційній владі Криму доводиться домовлятися з країнами третього світу.

Таку думку в ефірі Радіо Hayat висловила експерт українського незалежного Центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

— Якщо взяти незаконно окупований Крим, то якщо якесь виробництво і є, то проблема у тому, що робити з цією продукцією. Тут можуть бути інтереси кримського і російського бізнесу в налагодженні каналів збуту, — вважає Тищенко.

На думку експерта, ще одна мета сирійської поїздки — бажання продемонструвати, що анексію Криму хоч хтось визнає.

— Одна із стратегічних програм Росії — це зняття з порядку денного теми невизнання Криму з боку міжнародних партнерів. Візит цієї делегації є спробою хоча б інформаційно продемонструвати усім, що Крим визнаний, що його керівники шановні люди, — вважає Тищенко.

 

Нагадаємо, 15 жовтня з дводенним візитом у Дамаск прибула "делегація" з Криму на чолі з кримським "прем'єром" Сергієм Аксеновим. Візит приурочили до "Днів Республіки Крим у Сирії", які розпочалися минулого тижня.

"Кримська делегація" провела перемовини з міністром економіки і зовнішньої торгівлі Сирії Муххамадом Самером Абдель Рахман Аль-Халілем і представниками інших сирійських відомств.

Під час перемовин досягнуто домовленостей про експорт електротехнічного обладнання, а також житнього і пшеничного борошна з Криму до Сирії та імпорт з Сирії цитрусових, овочів і фосфатів для роботи кримських підприємств хімічної промисловості.

QHA