АНКАРА (QHA) -

Схвалені 25 липня Держдумою РФ поправки до закону «Про освіту в РФ» (в частині вивчення рідної мови з числа мов народів країни і державних мов республік, які знаходяться у складі РФ), суперечать низці міжнародних резолюцій. Про це йдеться у заяві Всесвітнього конгресу кримських татар.

Нижче наводимо повний текст заяви:

"Ухвалені 25 липня 2018 року поправки Держдумою РФ роблять необов'язковим вивчення рідної мови у школах національних автономних республік і областей РФ. Ці поправки набудуть чинності восени цього року.

Ці поправки суперечать Загальній Декларації прав людини ООН, Декларації ООН про права осіб, які належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин під номером 47/135 від 20 грудня 1993 року, Декларації ООН про права корінних народів від 13 вересня 2007 року, Європейської конвенції про правах людини.

Протягом усієї історії агресивна політика царської Росії, Радянського Союзу і сьогоднішньої Російської Федерації спрямована на асиміляцію і геноцид народів на захоплених територіях.

Мета поправок до закону "Про освіту" — повне знищення і асиміляція захоплених Росією народів Ідель-Уралу, Кавказу, Сибіру, ​​Далекого Сходу, поряд з окупованим у 2014 році Кримом і проживаючими там кримськими татарами, українцями та іншими народами неросійського походження. Це перший крок культурного геноциду.

На жаль, федеративні уряди і місцеві адміністрації РФ ніяк не відреагували на політику геноциду і готують своїм народам трагічну долю. Окрім цього, вони ніколи не захищали права місцевого населення.

Всесвітній конгрес кримських татар закликає усі неросійські народи РФ, виступити проти поправок до закону "Про освіту", боротися проти асиміляційної політики Кремля і виходити на площі.

Ми закликаємо усі держави світу і міжнародні організації виступити проти цих поправок і найжорсткішим чином відреагувати на політику Кремля".

Нагадаємо, 25 липня, Державна Дума РФ схвалила в остаточній редакції поправки до закону «Про освіту» в частині вивчення рідної мови з числа мов народів країни і державних мов республік, які знаходяться у складі РФ.

QHA писало, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар закликало ООН засудити намір влади Росії ухвалити закон, який регулює вивчення рідних мов у школах РФ.

QHA