КИЇВ (QHA) -

Влада РФ вкрала в українських мовників більше 500 радіочастот в анексованому Криму, заявив на круглому столі, присвяченому Всесвітньому дню свободи преси «Свобода слова в Україні: поточний стан та виклики» завідувач сектором інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвинов.

За його словами, на вкрадених частотах окупанти проводять конкурси на мовлення на них.

Литвинов назвав верхом цинізму проведення подібних конкурсів.

— Верх цинізму в тому, що зараз російський регулятор абсолютно офіційно, згідно із законами Російської Федерації, проводить конкурси на ці частоти. У відповідності з усіма міжнародними реєстрами, конвенціями, ці частоти належать Україні, — заявив представник Мінінформполітики України.

Раніше екс-міністр оборони України Михайло Коваль заявив, що Російська Федерація має повернути захоплений в окупованому Криму український флот відремонтованим — в тому стані, в якому він був до анексії.

У свою чергу, глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що Росія має віддати Керченський міст після деокупації Криму в якості компенсації за завдані Україні збитки.

Чубаров підкреслив, що важливою частиною передачі мосту має стати договір, в якому необхідно передбачити «заходи реакції, якщо Росія якимось чином спробує його собі в подальшому перепідпорядкувати або повернути».

QHA