БЕРЛІН (QHA) -

Влада Німеччини і Євросоюзу обіцяють забезпечити транзит газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Про це сьогодні, 16 квітня, заявили у Берліні міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмайер і віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчовіч.

— Маю сказати, що Україна, незважаючи на складні умови в останні роки, попередні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не тільки такої великої країни, як Україна, але й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет — зробити так, щоб і надалі транзит був збережений, — зазначив Марош Шефчовіч.

За його словами, в Єврокомісії хочуть, щоб трубопровід «Північний потік – 2» будувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

У свою чергу представник Німеччини зізнався, що "Північний потік – 2" є "проектом з високим політичним контекстом". При цьому він запевнив, що Німеччина зробила усе можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й про реверс.

Нагадаємо, федеральне відомство із судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік – 2" у викнятковій економічній зоні Німеччини в Балтійському морі.

Президент України Петро Порошенко закликав Німеччину відмовитися від будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2", відзначаючи, що це надасть РФ можливість здійснювати блокаду України.

Раніше глава директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі заявив, що «Північний потік – 2» порушує принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

За його словами, «Північний потік – 2», який пролягає дном Балтійського моря, не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.

Джерело: Укрінформ

QHA