КИЇВ (QHA) -

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер зазначив, що під час зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна не було спроб обмежити суверенітет або територіальну цілісність України.

— Я бачу, що є чіткі ознаки того, що цього не сталося. Було багато спекуляцій і тривог щодо питань, які там обговорювалися, але спроб обмежити свободу, суверенітет або територіальну цілісність України не було. Ми не визнаємо незаконну російську анексію Криму, не приймаємо наявність іноземних військ, які поділяють територію України. Тобто, тут нічого не змінилося, — підкреслив Волкер.

На думку спецпредставника Держдепартаменту США, добре, що Трамп і Путін провели перемовини зі спробою «створити кращу атмосферу для дискусії».

— Я думаю, було чітко заявлено на прес-конференції, що тривають суттєві розбіжності з питань Криму і Східної України. Немає ніяких рухів щодо можливого визнання Криму: цього не станеться. І немає ніяких рухів щодо Східної Україні. Це принципове питання перемовин. Я думаю, що добре те, що два президенти зустрілися. Вони намагаються створити кращу атмосферу для дискусії. Але також важливо, щоб ми дотримувалися чіткої позиції з цього питання.

Нагадаємо, у Білому домі заявили, що Трамп і Путін під час перемовин у Гельсінкі домовилися про зустріч помічника президента США з національної безпеки Джона Болтона зі своїм російським колегою. Представник Білого дому Сара Сандерс зазначила, що більше ніяких письмових або усних домовленостей під час зустрічі президентів не було досягнуто.

QHA повідомляло, що 16 липня у столиці Фінляндії відбулася зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. Глава США на прес-конференції зазначив, що своєю зустріччю президенти поклали «гарний початок» у відносинах між країнами.

Джерело: 112 Україна

QHA