КИЇВ (QHA) -

Продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу в інтересах України, заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Представник Держдепу застеріг нардепів голосувати проти продовження цього закону.

— Ситуація на наступний день після голосування залишиться такою ж, як і зараз. Але якщо Рада не проголосує за це, тоді Росія звинуватить Україну в тому, що вона не виконує свою частину мирного плану. Це, звичайно, виглядає безглуздо, але Росія так і вчинить.

Волкер зазначив, що відмова від продовження дії закону вплине на західні країни, які можуть отримати аргументи про зняття санкцій з РФ.

— У свою чергу, люди в Західній Європі почують аргументи Росії. І це вже дасть їм аргументи на користь зняття санкцій з РФ. Найпростіший спосіб зберегти нинішній режим санкцій — продовжити демонструвати, що Україна робить усе можливе для досягнення миру і виконання мінських угод, а єдиною перешкодою для цього є Росія.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США у справах України заявив про нелегітимність проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, яке запланували бойовики терористичних «ДНР» і «ЛНР» на осінь.

Джерело: РБК-Україна

QHA