КИЇВ (QHA) -

Частиною виборчої реформи обов'язково має стати обмеження політичної реклами на телеканалах. Таку думку висловив сьогодні, 25 березня, народний депутат Микола Катеринчук під час оголошення дати і вимог всеукраїнської акції за виборчу реформу "Ні!" вибораам за законами Януковича".

— Важливо, щоб була політична відповідальність. Її можна досягти через розвиток політичної системи і справжніх політичних партій, а не політичних проектів під олігарха. Тому що у нас зараз така система: олігарх — телевізійний канал — політична партія його ж, куплена. Потім він показує на своєму каналі і набирає довіру людей, потім він приходить у парламент обслуговувати інтереси оліграхов. Виходить замкнуте коло. Цю виборчу систему потрібно прибрати і виключити можливість комерційних каналів впливати на виборчий процес через зміни у виборчому законодавстві, — заявив Катеринчук кореспонденту QHA.

На думку нардепа, це допоможе наблизитися до європейської моделі відповідальних політиків.

— У Євросоюзі, наприклад, політичні партії виступають на громадському телебаченні у рівних пропорціях за державний рахунок. У них є соцмережі для того, щоб висловлюватися, є білборди, є спілкування з людьми. А телевізійна реклама — серйозна політична машина, — зазначив Катеринчук.

Нагадаємо, Всеукраїнська акція "Ні!" виборам за законами Януковича" відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України і 17 травня — у Києві під стінами Верховної Ради України.

Раніше QHA повідомляло, що нардеп Світлана Заліщук впевнена, що 5-відсотковий виборчий бар'єр занадто високий для України.

QHA