КИЇВ (QHA) -

Українські депутати сьогодні розглянуть проект постанови №4030 про звернення до Кабміну щодо припинення дії угоди між урядом України та урядом РФ про безвізові поїздки громадян України та Російської Федерації. Про це йдеться в порядку денному Верховної Ради, повідомляє кореспондент QHA.

Парламент рекомендуватиме Кабміну припинити дію угоди між урядами РФ і України про безвіз для українців і росіян від 1997 року як такого, що несе загрозу національній безпеці України в умовах збройної агресії Росії.

Розмови про скасування безвізового режиму з РФ в Україні ведуться з початку російської військової агресії на Донбасі і в Криму.

За це рішення висловлювався секретар РНБО Олександр Турчинов, за словами якого ще 2014 року РНБО ухвалив рішення про введення візового режиму з Росією і доручив Кабінету міністрів реалізувати це завдання.

З 1 березня 2015 року Кабмін лише заборонив громадянам Росії в'їздити в Україну за внутрішніми паспортами, але питання введення візового режиму не розглядалося.

На початку жовтня 2016 року спікер українського парламенту Андрія Парубія знову підняв питання про необхідність введення візового режиму з Росією. Він нагадав, що ще на початку року вніс до Ради проект постанови про припинення дії угоди між урядами України та Росії про безвізовий режим і висловив надію, що це питання вдасться розглянути до кінця поточної сесії парламенту.

QHA