КИЇВ (QHA) -

Голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах Девід Макаллістер та голова делегації Європейського парламенту при парламентському комітеті з асоціацію між ЄС та Україною Даріуш Росаті 7-8 квітня відвідали Україну.Про це повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні

У своїй заяві після візиту вони повідомили, що вивчатимуть можливості створення міжнародного формату з питання деокупації Криму.

— Ми передали прохання, висловлене у нещодавній резолюції Європарламенту, з вивчення можливості створення міжнародного формату переговорів, спрямованого на припинення окупації Криму.

Росаті та Маккалістер повідомили, що новий транш від МВФ та підтримка у Європарламенті візової лібералізації для українців — сигнал ЄС про безперервну підтримку України в умовах боротьби проти російської агресії.

Наш перший візит в Україну відбувся в кінці дуже вдалого тижня для відносин між ЄС та Україною. Йдеться перш за все про підтримку Європарламентом більшістю голосів візової лібералізації та виплаті Україні третього траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Обидва рішення є двома сторонами однієї монети, вони свідчать про несхитне бажання ЄС підтримати Україну на шляху її європейських реформ під час чинної російської агресії.

Метою свого візиту до Києва євродипломати назвали прояв солідарності та заохочення українців у проведенні реформ. Вони знову наголосили на необхідності збереження незалежних антикорупційних інституцій.

— Метою нашого візиту було не тільки продемонструвати солідарність з українським народом, а й заохотити всі зацікавлені сторони продовжувати здійснювати реформи... У зв'язку із цим ми перш за все говоримо про антикорупційні заходи та інститути, незалежність яких має бути збережена і посилена,  заявили євродепутати після візиту .

Голова комітету ЄП і глава комітету ЄП з асоціації України та ЄС схвалили ініційовані українським урядом реформи і застерегли від їхнього можливого зриву в разі дострокових виборів.

— П'ять великих реформ, визначених урядом, охорони здоров'я, освіти, пенсій, приватизації державних підприємств і ринку землі дуже важливі для рівня життя народу України та економічного розвитку держави... Їх не слід ставити під загрозу дамокловим мечем дострокових виборів.

Дипломати засуджують дії Росії на окупованих територіях України. На їхню думку, нинішні кроки РФ спрямовані на інтеграцію цих територій у свою економіко-адміністративну систему, що порушує територіальну цілісність України.

— Що стосується ситуації на сході України, то ми рішуче засуджуємо наявні події, в яких міститься натяк на інтеграцію територій, на яких знаходяться російські війська і найманці, в російську економіко-адміністративну систему. Слід докласти максимум зусиль, щоб зупинити такий розвиток подій і зберегти єдність країни та людей. Мінський процес лишається єдиним доступним шляхом мирного повернення цих територій під повний контроль України. Дотримання режиму припинення вогню і відведення важкої зброї є двома передумовами для подальшого просування у мирному процесі.

Під час свого візиту Макаллістер і Росаті зустрілися з президентом України, прем'єр-міністром і міністром закордонних справ України. Також вони провели зустрічі з головою Верховної Ради, ключовими депутатами українського парламенту, політичними лідерами та представниками громадянського суспільства.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 7 квітня глава МЗС України анонсував створення окремого міжнародного формату з деокупацію Криму. За його словами, даний формат базується на співпраці з країнами Великої сімки із залученням країн ЄС і Женевського формату, а першими його кроками буде тиск на РФ для забезпечення доступу на територію тимчасово окупованого Криму міжнародних спостерігачів.

ФОТО: інтернет

QHA