КИЇВ (QHA) -

Європейська комісія (ЄК) очікує від Києва дотримання демократичних стандартів при прийнятті рішень про заборону на в'їзд і видворення деяких іноземних журналістів, цитує УНІАН коментар представника Єврокомісії Майї Косьянчич про факти недопуску в Україну двох іспанських журналістів і видворення з країни журналістки російського «Первого канала».

— Коли мова йде про випадок з російським журналістом, я наголошую, що захист національної безпеки і громадян має бути забезпечений без порушень основних прав і свобод, включаючи європейську Конвенцію з прав людини, і будь-які подібні рішення повинні прийматися обережно, з дотриманням права на свободу вираження. Ми очікуємо, що українська влада утримаються від застосування надмірних обмежень в питанні вільної подачі ЗМІ інформації, — сказала вона.

Як повідомляється, Косьянчич не прокоментувала ситуацію з іспанськими журналістами, оскільки ЄК перевіряє інформацію по ним.

Служба безпеки України заборонила іспанським журналістам-фрілансерам Антоніо Пампліеге і Мануелю Анхеля Састре в'їзд в Україну до 2020 року за «антиукраїнську діяльність».

— Вони писали неправдиві матеріали, зокрема про те, що українська армія нібито обстрілює мирні українські міста і села, пояснила спікер СБУ Олена Гітлянська журналістам інформаційного агентства «Інтерфакс».

У зв'язку з цим зазначені особи не були пропущені українськими прикордонниками на територію країни 24 серпня і видворені з України наступного дня.

Пізніше, 30 серпня в СБУ заявили про видворення журналістки російського пропагандистського «Первого канала» Анни Курбатової і повідомили про встановлення їй заборони на в'їзд в Україну на три роки. Таке рішення було прийняте через діяльність Курбатової, яка шкодила національним інтересам України.

Журналістка приїхала висвітлювати святкування Дня незалежності України. Український сайт «Миротворець» додав її у свій чорний список за маніпулювання суспільно значущою інформацією і антиукраїнську пропаганду.

QHA