КИЇВ (QHA) -

Е-декларування розглядається Києвом як одна з пріоритетних реформ для того, щоб продовжувати користуватися підтримкою західних партнерів. Понад 70 тисяч вищих державних посадових осіб, зокрема суддів, політиків та державних службовців, оприлюднили свої доходи.

ЄС у вересні піддав критиці затримку запуску електронного декларування, а також відсутність початкової сертифікації для обробки конфіденційної інформації. Але тепер Україна зробила ще один крок на шляху до виконання умов для безвізового режиму.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль 1 листопада на брифінгу в Києві зазначила, що Євросоюз попередньо позитивно оцінив подачу електронних декларацій, що викликали в українському суспільстві неабиякий резонанс.

— Зараз представники ЄС чекають аналізу е-декларацій чиновників. Їх цікавить, чи всі встигли задекларувати, чи є помилки і правопорушення, повідомила вона.

За словами заступника міністра, подача е-декларацій — важлива подія для України, що дає додатковий важіль впливу на європейські інституції, зокрема на Європарламент, з питання надання безвізу.

Міністерство закордонних справ України вже звернулося до Ради Європи з проханням оцінити відповідність системи електронного декларування європейським стандартам щодо дотримання права на приватність і відповідність системи е-декларування міжнародним стандартам.

Ми вже звернулися до Ради Європи з проханням оцінити з точки зору захисту персональних даних, наскільки українська система електронного декларування відповідає всім європейським критеріям, зазначила Олена Зеркаль.

31 грудня в ефірі "5 каналу" вона висловила надію, що внесення до порядку денного Європейського парламенту питання про можливість введення безвізового режиму України з ЄС може відбутися після 7 листопада. При цьому вона переконана, що процес впровадження механізму припинення візового режиму наближається до логічного завершення.

Глава "Укрзалізниці" поляк Войцех Балчун 1 листопада висловив, можна сказати, неофіційну реакцію ЄС на задеклароване українськими чиновниками багатство. У Facebook він написав, що поляки в шоці від українських е-декларацій.

— Особисто відчув тамтешні реакцію і настрої. І не ризикнув би, навіть приблизно, переказувати враження поляків від задекларованих у панчохах мільярдів, приватних церков, антикваріату, годинників, автомобілів. Покажи мені свою е-декларацію, і я скажу, хто ти, написав глава "Укрзалізниці".

Британський журнал The Economist у своєму новинному виданні Espresso відзначив розкішний спосіб життя українських політиків, що випливає з поданих ними декларацій.

Українців же найбільше вразили не машини і нерухомість, а величезні обсяги готівки. Нові чиновники не соромлячись записали в декларації незаконно здобуті активи і легалізовані від корупційних схем відмиті гроші, що пройшли повз податкову.

Контраст між способом життя парламентарів і звичайних громадян, які отримують близько $ 300 на місяць, колосальний. НАБУ тим часом попереджає, що закони передбачають тюремне ув'язнення для тих, хто не зможе пояснити походження своїх капіталів.

Тимур Савін

ФОТО: інтернет

QHA