БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Вчора, 7 лютого, Європарламент схвалив скорочення кількості депутатів після виходу Великобританії зі складу Євросоюзу. Про це заявили у прес-службі Європарламенту.

Відповідну пропозицію Європейської ради підтримав 431 євродепутат, проти проголосувало 182, ще 61 парламентарій утримався.

Тепер кількість євродепутатів зменшиться на 46 осіб — до 705.

Частина мандатів, які належали Великобританії, — 27 з 73 — будуть розподілені між 14 державами-членами ЄС. Франція та Іспанія мають отримати по п'ять місць, Італія і Нідерланди — по три, Ірландія — два. По одному місцю отримають Польща, Румунія, Швеція, Австрія, Данія, Словаччина, Фінляндія, Хорватія та Естонія.

Ще 46 мандатів залишаться зарезервовані для країн, які у майбутньому можуть приєднатися до ЄС.

Тепер це рішення має одноголосно підтримати Європейська рада, після чого відбудеться фінальне голосування у Європарламенті.

Нагадаємо, рада Європейського союзу із загальних питань запропонувала остаточною датою виходу Великобританії із союзу вважати 31 грудня 2020 року.

Відзначимо, референдум про доцільність продовження членства Великобританії в ЄС відбувся 23 червня 2016 року, перемогу на ньому з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей домовилася з Брюсселем стосовно рахунку за Brexit у розмірі понад 40 мільярдів фунтів, проте фінальна сума не розголошується.

QHA повідомляло, що за попередніми даними, сума виплат Британії ЄС у момент виходу з Євросоюзу складе 45–55 млрд. євро.

QHA