СТРАСБУРГ (QHA) -

На сьогоднішньому засіданні Європарламенту схвалили рекомендаційну резолюцію про призупинення переговорів щодо членства Турецької Республіки у Європейському Союзі, передає АА.

Всього голосувало 479 депутатів, з яких «проти» було тільки 37, ще 107 утрималися.

У документі враховується ситуація у державі після проваленої спроби військового перевороту 15 липня, включаючи введення надзвичайного стану, і висловлюється заклик до повної зупинки переговорів щодо членства Туреччини в ЄС.

Основною умовою відновлення процесу переговорів є скасування режиму надзвичайного стану.

Проте в документі акцентується увага на тому, що країни-учасниці ЄС та Європарламент засуджують спробу путчу у Туреччині і визнають законним право країни притягнути до відповідальності всіх винних.

Питання участі Туреччини у ЄС розглядатиметься на саміті лідерів Європейського Союзу у грудні, а депутати Європарламенту не мають достатньо повноважень, щоб припиняти або навіть призупиняти переговори з Республікою.

Нагадаємо, 23 листопада турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що яке б рішення не виніс Європарламент, воно не матиме значення для Туреччини. А питання про членство Республіки у Європейському Союзі може бути вирішене на референдумі.

ФОТО: інтернет

QHA