ЛЮКСЕМБУРГ (QHA) -

Глава комітету Європарламенту із закордонних справ Девід МакКалістер заявив про зростання дестабілізаційної діяльності Росії у Сербії. Інформацію передає видання Die Welt.

Високопоставлений європейський дипломат зазначає, що Росія посилила свій вплив у інформаційному просторі Балкан, де через неспокійну політику в будь-який момент може спалахнути регіональний конфлікт.

При цьому МакКалістер підкреслив тенденцію: незважаючи на європейську допомогу у проведенні реформ, сербське суспільство розглядає як свого головного союзника Росії. Однак він висловлює надію на те, що країни Балкан продовжать свій рух по шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, про що свідчать офіційні заяви лідерів Сербії, Албанії, Чорногорії, Македонії та Боснії і Герцеговини.

Європарламент поінформований, що минулого року Путін пообіцяв Сербії підтримку у «поверненні» Косово, повідомив МакКалістер. При цьому Сербія, яка тривалий час підтримувала тісні зв'язки з Росією, зараз розраховує на підтримку Москви у дипломатичній боротьбі, щоб не допустити вступу Косово в ООН.

Також нещодавно президент Косово Хашим Тачі говорив, що Сербія використовує в Косово «український сценарій» Росії. Він наголосив, що є докази того, що Сербія відправляє на територію Косово зброю, а також людей — як цивільних, так і військових.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, троє депутатів парламенту, політолог із Сербії та депутат із Чехії відгукнулися на запрошення самопроголошеної «влади» Криму і, незважаючи на протести МЗС України, прилетіли до окупованого Росією Криму. Згадується, що це депутати Народної скупщини (парламенту) Сербії від Сербської радикальної партії Дубравко Боїч і Мілован Боїч, член президії Сербської радикальної партії Александр Шешель, сербський письменник і політолог, професор Баня-Лукського університету Срджа Трифкович, а також член палати депутатів парламенту Чеської Республіки Ярослав Голик.

17 березня у зв'язку із цим незаконним візитом до окупованого Криму посла Сербії в Україні викликали для роз'яснень до Міністерства закордонних справ.

У прес-службі МЗС інформагентство QHA запевнили, що дипломати відповідатимуть за свої дії згідно із законодавством України, і висловили надію на те, що влада Сербії також вживе відповідних заходів.

ФОТО: інтернет

QHA