СТРАСБУРГ (QHA) -

На засіданні Європейського парламенту 23 листопада дипломати розглянули можливості протистояння інформаційній політиці прокремлівських ЗМІ. У пропонованому проекті резолюції російські медіа названі загрозою європейським цінностям.

У тексті зазначено, що Москва після «анексії Криму та гібридної війни на Донбасі» пішла на ескалацію відносин з Євросоюзом і «розпочала пропагандистську кампанію проти європейських цінностей».

Зазначається, що під вплив пропагандистських російських ЗМІ потрапляють більшою мірою країни «Східного партнерства» — Грузія, Азербайджан, Україна, Молдова, Білорусь і Вірменія.

— Національні медіа в цих країнах часто слабкі і не можуть конкурувати з російськими,  зазначено в документі.

Творці проекту вказують, що Росія за допомогою пропаганди намагається вплинути на Євросоюз для подальшого його розколу.

Також стверджується, що прокремлівські ЗМІ намагаються зруйнувати духовний устрій Європи, позиціонуючи Росію як «єдину твердиню християнських цінностей».

Кремль вкладає багато грошей у розвиток медіа та інших інститутів, які займаються промиванням мізків та дезінформацією, щоби спрямувати європейську політику у своїх інтересах. Мета збити Європу зі шляху, доводячи людям, що європейські цінності це помилка, а ЄС тільки й займається тим, що шкодить Росії, хоча і не має уявлення про те, що там насправді відбувається, заявив у інтерв'ю депутат Європарламенту від фракції Альянс лібералів і демократів «За Європу» (ALDE) Пятрас Ауштрявічус.

Резолюцією мається на увазі, що Європарламент виділить кошти для агенств із викриття російських інформаційних вкидів і розвиватиме контрпропагандистську мережу у Європі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, раніше подібну ініціативу виявила Чехія, де на рівні уряду було затверджено створення спеціального підрозділу МВС по боротьбі з російською пропагандою.

ФОТО: інтернет

QHA