БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Депутати Європейського парламенту на пленарному засіданні проголосували «за» позбавлення недоторканності лідера французьких ультраправих сил Марін Ле Пен. Про це повідомляє Reuters.

Зазначено, що голосування було ініційоване для проведення подальших слідчих відносно  Ле Пен за її «публікацію жорстоких образ» на сторінці в Твіттер — у грудні 2015 року вона виклала три фотографії сцен страти бойовиками ІДІЛ, у тому числі і фото обезголовлювання американського журналіста Джеймса Фолі.

За дане правопорушення за певних умов передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років та штрафу в 75 тисяч євро.

Як повідомляло QHA, в інтерв'ю російському виданню 16 січня кандидат у президенти Франції від ультраправого об'єднання «Національний фронт» Марін Ле Пен заявила, що визнає Крим частиною РФ і вважає проведений там псевдореферендум легітимним. Вона говорила про «історичну приналежність півострова» до Росії, стверджуючи, що «приналежність Криму до України була лише адміністративним питанням радянських часів».

Депутат Верховної Ради України Ірина Фриз у відповідь висловила думку, що прокремлівська риторика кандидата у президенти Франції Марін Ле Пен у результаті може призвести до того, що Росія почне підтримувати місцевий сепаратизм і створить у Франції терористичну квазіреспубліку начебто донбаських «Д/ЛНР».

ФОТО: інтернет

QHA