СТРАСБУРГ (QHA) -

 

Сьогодні, 25 жовтня, Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо порушення Росією міжнародного права в Азовському морі.

Резолюція закликає держави-члени ЄС чітко заявити, що цілеспрямовані санкції проти Росії будуть посилені у разі подальшої ескалації конфлікту в Азовському морі.

У резолюції є пункт про створення посади спеціального представника Європейського Союзу з Криму і Донбасу, який працюватиме і навколо ситуації в Азовському морі.

У резолюції також підкреслили небезпеку використання Росією існуючих нафтогазових родовищ в Азовському морі "після досягнення своєї мети — перетворення його у внутрішнє озеро у межах Російської Федерації".

Європарламентарі підкреслили, що Росія незаконно побудувала Керченський міст.

Єврокомісію закликали перевірити обмежувальні заходи з боку ЄС щодо європейських компаній, які брали участь в його будівництві.

Рада ЄС закликала вимагати від РФ негайно припинити інспекції суден, а також розглянути у зв'язку із цим контрзаходи.

У резолюції йдеться, що Росія в грубій формі блокує кораблі, які йдуть через Керченську протоку.

 

У Twitter Президента України Петра Порошенка висловлюється подяка парламентаріям за заклик до додаткових санкцій проти Росії.

 

 

24 жовтня депутати Європейського парламенту обговорили порушення Росією норм міжнародного права в акваторії Азовського моря.

Більшість європарламентарів заявили, що Росія розпалює на Азові новий конфлікт, і щоб йому запобігти, слід запровадити додаткові санкції.

24 жовтня Росія перекинула до Азовського моря два військові кораблі, заявили у ДПСУ. Загальна кількість російських кораблів і катерів на Азові досягла 120.

 

Джерело: Европейская Правда

QHA