СТРАСБУРГ -

Саміт Генеральної асамблеї Європарламенту (ЄП) у Франції почався з хвилини мовчання в пам'ять про жертв останніх терактів і природних катаклізмів у світі, але депутати вважали за краще не згадувати про насильство, скоєне стосовно араканських мусульман, повідомляє АА.

Голова Європарламенту Антоніо Таяні закликав депутатів вшанувати хвилиною мовчання пам'ять жертв терактів в Іспанії та Фінляндії, а також стихійних лих у США і на Карибських островах.

Засідання Генасамблеї ЄП завершиться у четвер. Основними темами обговорень стануть стан Євросоюзу, безкоштовний інтернет у громадських місцях у країнах ЄС, ядерна загроза Північної Кореї, майбутнє Туреччини в ЄС, криза у Венесуелі, співпраця і угода про вільну торгівлю між ЄС та Індією.

В останній день засідань депутати обговорять насильство у М'янмі і становище араканських мусульман поряд із кризами в Камбоджі, Габоні і Лаосі. Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що у штаті Аракан тільки за три доби в результаті атак військових і буддистів-націоналістів загинуло близько трьох тисяч мусульман.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара підніме тему масових вбивств мусульман у М'янмі на рівні Генасамблеї ООН.

ФОТО: АА

QHA