КИЇВ (QHA) -

Росія вдається до дезінформації як до інструменту ведення гібридної війни з Україною, заявив депутат Європейського парламенту, заступник глави делегації парламентського співробітництва з Україною Михайло Боні у Києві.

Європарламентарій, який бере участь в конференції: "Українська молодь і управління Інтернетом у контексті європейської інтеграції України", зазначив, що фейкові новини — це той інструмент, який використовують у світі для популізму в ліберальних демократіях.

— І авторитарні режими, як в Росії, ведуть боротьбу проти свободи, яка є в Україні, за допомогою дезінформації як інструменту ведення гібридної війни, — зазначив він.

Разом з тим, загроза інформаційній безпеці нависає не лише над Україною, а й над іншими країнами.

За його словами, кібератаки підривають безпеку цифрових процесів у багатьох установах.

— Недостатня увага, яка приділяється безпеці приватних даних, руйнує довіру, яка необхідна для будівництва у майбутньому цифрової економіки, — сказав він.

Нагадаємо, єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг звинуватив уряд Росії у поширенні дезінформації та організації пропагандистської кампанії у Європейському союзі. Він заявив, що Європа має активніше протидіяти дезінформації і як приклади навів атаки хакерів, поширення комп'ютерних вірусів, онлайн-пропаганду тероризму і спроби маніпулювати громадською думкою за допомогою фейкових новин.

QHA